Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Blog chmura tagów
Żywienie psa dostosowane do rasy – czym kierować się przy wyborze karmy?
Żywienie psa dostosowane do rasy – czym kierować się przy wyborze karmy?

Odpowiednie żywienie psa wpływa na jego kondycję, zdrowie, ale także pozwala na to, by cieszył się życiem długie lata. Oczywiście należy pamiętać o regularnych szczepieniach i badaniach profilaktycznych, które pozwolą ochronić zdrowie, ale także sprawdzą, w jakim stanie jest nasz przyjaciel. Jaka karma jest najlepsza? Jak dobrać właściwą?

  1. Właściwe żywienie psa
  2. Prawidłowe żywienie psów dużych ras
  3. Odpowiednie żywienie psów małych ras

Właściwe żywienie psa

Posiłki muszą być dostosowane do wielkości psa, aktywności, ale także indywidualnych potrzeb pupila. Decydując się na zakup psa z hodowli, dostaje się szczeniaka wraz ze wskazówkami co do dalszej profilaktyki, ale także wskazaną karmę, którą zaleca specjalista. Oczywiście można wziąć psa ze schroniska czy innego miejsca, gdzie również przekazywane są takie dane. Dobrym rozwiązaniem będzie wizyta u weterynarza, który oceni stan zdrowia, wykona badania profilaktyczne i wskaże ewentualne nietolerancje pokarmowe. Dla aktywnych psów zaleca się specjalistyczną karmę, która dostarcza odpowiednich składników odżywczych. W przypadku szczeniaka należy pilnować wielkości porcji, ponieważ maluchy są łakome i łatwo je przekarmić.

Prawidłowe żywienie psów dużych ras

Duże psy potrzebują odpowiedniej dawki kalorii każdego dnia. Już na etapie wzrostu niezbędna jest karma, która nie tylko zaspokoi wszelkie potrzeby rasy, ale przede wszystkim dostarczy witamin i minerałów, które pozwolą na prawidłowy rozwój malucha. Oczywiście karma dla dużych psów często ma większe groszki, ponieważ pies z łatwością poradzi sobie z ich rozdrobnieniem. Kluczowe znaczenie ma jednak jej skład, powinien być dostosowany do potrzeb rasy, ale także indywidualnych potrzeb psa. W zależności od tego, czy jest on pracujący, czy też nie ma aż tak dużo aktywności w ciągu dnia, musi mieć zapewnioną odpowiednią ilość kalorii, ale także posiłków i picia.

Odpowiednie żywienie psów małych ras

Małe rasy psów, pozornie wydają się mniej wymagające. Prawdą jest, że wiele zależy od specyfiki rasy, ale także stanu zdrowia. Żywienie małych psów bywa problematyczne, ponieważ mają malutkie żołądki, przez co przyswajają niewielką ilość pokarmu. Granulat karmy musi być dostosowany do wielkości pupila, gdyż zbyt duży, może być problematyczny w spożyciu, tym samym pies może się zniechęcić do jedzenia. Przy podawaniu posiłków, należy sugerować się tabelą na opakowaniu, która wyznacza wielkość i częstotliwość ich podawania. W przypadku każdego zwierzaka duże znaczenie ma jakość podawanego posiłku. Sucha karma dla psa może być podawana zarówno dużym, jak i małym psom. Jednocześnie należy pamiętać o zapewnieniu dostępu do świeżej wody, ponieważ nawodnienie organizmu jest równie ważne, co jego odżywienie. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób odbywa się aktualnie żywienie naszych pupili, jakich zmian dla nich pragniemy. Regularne wykonywanie badań profilaktycznych będzie mogło dać obraz tego, czy dieta jest prawidłowa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Dostawa Dinner) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl